Salary Development Forecast

Většina společností právě v tomto ročním období prochází plánováním na příští rok. A jedním z klíčových témat jsou jako každý rok MZDY zaměstnanců a jejich růst.

Naše poradenská společnost již několik let provádí průzkum ve vybraných zemích a regionech z celého světa a díky více jak 1.200 účastníkům tohoto průzkumu v tomto roce Vám může předložit rámcové ukazatele, která Vám mohou pomoci při vašem plánování.

Není překvapením, že platy v regionu západní Evropy rostou pomaleji než v jiných světových regionech, ale přesto růst mezi 1,3% až 4,8% není nezajímavý. Na jedné straně je Švýcarsko s plánovaným růstem 1,3% na spodní hranici a Finsko s 4,8% na vrcholu. Celkově obsahuje naše studie 13 zemí, včetně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Oblast střední a východní Evropy má v posledních letech signifikantně vyšší růst než státy západní Evropy. Průměrným růstem ve výši 4,7% napříč 13 státy z tohoto regionu je prognóza nižší než v předchozích letech, ale přesto je tento trend stále vysoký. Díky nízké nezaměstnanosti patří Česká republika k „tahounům“ navýšení. Náš průzkum ovšem obsahuje podstatně více informací, než pouze výše uvedené.

Máte-li o studii zájem (je k dispozici ZDARMA), kontaktujte: denisa.pechankova@kienbaum.cz